Jak tworzyć treści w Internecie?

copywriting-laptop-aparat-pisanie

Zapewne jesteś twórcą lub chcesz zacząć tworzyć treści w Internecie. Dlatego właśnie znalazłeś się tu! Dziś chciałbym ci przedstawić kilka ciekawych opcji jak przyciągnąć oraz utrzymać czytelnika przy artykule.

Młode pokolenie coraz częściej sięga po Internet a my jako publicyści internetowi chcemy przekazać im coś wartościowego oraz nakłonić ich do dyskusji. Niestety zdarzają się tacy ludzie którym to nie wychodzi za dobrze. Chciałbym więc podzielić się z wami kilkoma oczywistymi faktami dzięki który na pewno nie odepchniecie od siebie czytelnika 😀


Krótko zwięźle i na temat

aaaaaaa

Technologia otacza prawie każdy aspekt naszego życia. Wszystkie sprzęty zostały stworzone przez człowieka dla człowieka. Dlaczego ? Ponieważ ludzie są leniwi!
Nie lubią długich i obszernych artykułów, więc pisz krótko.


Pierwsze wrażenie

Tytuł oraz obrazek są bardzo ważnymi elementami w poście (na pierwszy rzut oka oczywiście). Czytelnik będzie kierował się najciekawszymi obrazkami oraz tytułami, muszą one go zachęcić.


Wygląd

Musisz zadbać o to aby twoja treść nie była jednolitym słupkiem tekstu. Odbiorca nie chce dostawać kupki wyrazów zbitych w jedną całość. Nie jest to zachęcające.

Np. jako Blogier masz możliwość ubogacenia swojej notki o cytaty, ciekawe obrazki, pogrubienia bądź pochylenia tekstu. To wszystko ma bardzo ważny wpływ na odbiór treści.

przykład

Co wygląda lepiej ?


 Zdumiewaj albo wzbudzaj kontrowersję

Niech ludzie gadają! Niech piszą w komentarzach, że się z tobą nie zgadzają lub że myślą tak samo jak ty. Cokolwiek. Musisz pobudzić ludzi, niech wypowiedzą swoje zdanie na twój temat.

"Kto nie potrafi zdumiewać niech idzie do stajni"

 

A wy macie jakieś ciekawe sposoby na urozmaicenie waszych treści ?  Napiszcie w komentarzach !

Do napisania

pod

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Jak tworzyć treści w Internecie?

  1. Fajnie 🙂 Ja bym jeszcze dodał, do formatowania- wyjustowanie tekstu. Nie bez przyczyny gazety, książki i artykuły w prasie są wyjustowane. Zmniejsza to bałagan w tekście, wygląda bardziej, powiedzmy, profesjonalnie 🙂

    Polubienie

  2. Wciąż walczę u siebie ze zbyt długimi treściami na blogu, redukcja tekstu jest punktem obowiązkowym podczas każdorazowego tworzenia nowych wpisów. Jakie to frustrujące! Ale tu jedynym rozwiązaniem będzie praktyka, praktyka i jeszcze raz próbować 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s