5 powodów dla których warto być informatykiem

Informatyk to nie zawód, tylko stan umysłu. Jedni z nich szydzą, inni ich podziwiają. Czy warto stać się jednym z nich?

1. Szacunek u rodziny

Wujek kuzyna ze strony mamy ma problem z komputerem? Co z tego że nie rozmawiałeś z nim od 10 lat, nagle przypomni sobie o twoim istnieniu i poprosi o pomoc. Zwykle jest to jakaś pierdoła, typu „usunąłem internet”, potem się okazuje, że usunął ikonkę Internet Explorera. Ale gdy sobie z tym poradzisz z jego problemem w jego oczach już zawsze będziesz komputerowym bogiem.

2. Możesz udawać hakera

To już nie takie proste, bo żeby efekt był taki jak chcemy trzeba to odpowiednio rozegrać. Najpierw czekamy, aż do domu będzie więcej ludzi, przyjedzie rodzina, znajomi przyjdą z wizytą, albo chociaż cyganie będą chcieli sprzedać ci dywan. Oczywiście można stosować tą akcje w mniejszym gronie, ale im więcej osób tym większy będzie fejm.

Załóżmy że masz już w domu kilku ludzi. Teraz oczywiście można by czekać na zrządzenie losu, ale lepiej wziąć sprawy w swoje ręce. Na komputerze jednego z domowników musimy spowodować jakiś błąd, jeśli ta osoba nie jest specjalnie technicznie ogarnięta wystarczy odłączyć kabel od internetu, lub rozłączyć wifi (jeśli jest to ktoś bystrzejszy trzeba bardziej pokombinować). Prowokujemy teraz naszą ofiarę, aby musiała użyć internetu i czekamy na jego wołania o pomoc. I to jest nasza chwila. Upewniamy się, że wszyscy przyszli zobaczyć co się stało i występujemy z tłumu. Siadamy przed komputerem z pewnością siebie w oczach i zaczynamy naszą magię. Wchodzimy w konsolę cmd i wpisujemy „ipconfig”, „net” i wszystkie inne komendy jakie tylko znamy, a gdy skończą się nam prawdziwe komendy zaczynami pisać cokolwiek. Wpisujemy po 200 słów na minutę nie patrząc na klawiaturę. Potem możemy jeszcze wejść do rejestru, albo pogrzebać coś w panelu sterowania. Gdy wszyscy dookoła nie mają już pojęcia co się dzieje, niepostrzeżenie wkładamy kabelek, albo łączymy się z wifi. Potem wstajemy triumfalnie, wycieramy pot z czoła i mówimy coś w stylu „Tablice prawdy bramek logicznych zagłuszały sygnał dekodera, ale już to naprawiłem, przy okazji poprawiłem pracę magistrali” to nie musi mieć żadnego sensu, po prostu masz wgnieść obserwatorów w ziemię. Po takim przedstawieniu możesz opływać w chwale, dopóki ktoś nie poprosi cię o rozwiązanie prawdziwego problemu.

3. Możesz pracować w domu

Nie jest to co prawda reguła, ale będąc np. programistą, zwykle nie musisz siedzieć w ciasnym biurze. Nie masz też narzuconych godzin pracy, a jedynie zadanie do wykonania i określony termin.

4. Możesz zamknąć się w serwerowni i grać w pokemony

A gdy ktoś poprosi cię o pomoc ze sprzętem zainstalujesz mu adobe readera, zrestartujesz komputer i będziesz modlił się żeby działało.

5. Wszystkie laski twoje!

No nie do końca wszystkie. I nie koniecznie laski. I nie twoje…

Ale napraw dziewczynie komputer to na pewno zaproponuje ci bycie przyjacielem!

2

Reklamy

3 uwagi do wpisu “5 powodów dla których warto być informatykiem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s