7 rad, jak nie być taką dupą wołową

Jesteś ciągle niezadowolony, ludzie omijają Cię wielkim łukiem, a Tobie się nic nie chce? Lekarz Kuczyniaczek stwierdza ostatecznie: jesteś dupą wołową. Jednak nie musisz się martwić. Nie będziesz leżeć w szpitalu, ani brać tabletek. Nie będę kazała Ci też stać w kolejkach po kolejne skierowania. Jednak musisz zastosować się do kilku rad. 

1. Bierz odpowiedzialność za swoje czyny

Gdy coś stanie się z Twojej winy pamiętaj, że musisz wziąć za to odpowiedzialność i ponieść konsekwencje. Nie możesz chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie stało. Jednocześnie…

2. Nie płacz nad rozlanym mlekiem

Moje motto życiowe mówi „Nie zamartwiaj się czymś, jeśli nie masz na to wpływu” O co chodzi? Gdy coś się nie udało i nie da się tego zmienić, to nie przejmuj się tym. Z porażek trzeba wyciągać odpowiednie wnioski.

3. Słowa potwierdzaj czynami

Aby ludzie traktowali Cię poważnie, Twoja postawa musi współgrać z Twoimi czynami. Jak to możliwe, aby samochód reklamujący myjnię był brudny? Nie można próbować przekonać ludzi do czegoś, robiąc coś innego.

4. Naucz się przyjmować krytykę

Kiedy ktoś powie Ci co robisz źle i potwierdzi to odpowiednimi argumentami musisz to przyjąć na klatę. Nie możesz takiej osoby obrażać, hejtować, usuwać ze znajomych na fejsie czy też zabić jej rodziny. Po prostu nie wypada.

5. Znajdź swoje mocne strony

Pamiętaj, że nie jesteś ofiarą losu. Musi być coś, w czym jesteś dobry (jak nie doskonały). Im szybciej to znajdziesz tym lepiej. Rozwijaj swoje pasje! Zmieniaj świat!

6. Bądź konsekwentny w swoich czynach

Gdy coś powiesz, czy zaplanujesz dotrzymuj tego. Nie ważne czy obiecałeś coś komuś czy sobie samemu. Musisz to skończyć i nie poddawać się w połowie. Motywacja pomaga Ci zacząć. Nawyk pomaga Ci wytrwać!

7. Nie podążaj za tłumem

Jedną z najważniejszych zasad bycia sobą, jest posiadanie własnego zdania. Osoby wyróżniające się z tłumu, są postrzegane za bardziej kreatywne. Nie bądź szarą masą!

Każdy z nas, w pewnych momentach życia, staje się taką dupą wołową. Jednak warto pracować  nad sobą i sprawić, aby to życie miało jakiś sens.  Bez nazwy

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “7 rad, jak nie być taką dupą wołową

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s